optimalizováno pro IE 6.0, 1024 x 768 pcmagic@centrum.cz administrace
Pyros 2006 Brno

Dne 15.května 2006 začal již tradičně na výstavišti v Brně hasičský veletrh Pyros. Firma Rosenbauer zapůjčila předváděcí automobil MB Sprinter, kde mohli návštěvníci opět vidět novinky z oblasti ochranných pomůcek hasiče. Jednoznačně zde vítězila nová zásahová přilba Heros Extreme, o které se blíže dočtete na našich stránkách v oddělení produktů Rosenbauer.

Pozornosti neunikla ani nejvýkonnější přenosná elektrocentrála speciálně navržená pro hasiče s označením RS14. Podrobnosti opět najdete v oddělení produktů Rosenbauer.


Návštěvníci si mohli i vlastnoručně vyzkoušet přenosnou stříkačku FOX, která prodělala inovaci v oblasti elektronického systému řízení. V praxi to znamená, že postačí tlačítko START a poté lze již snadno zvyšovat otáčky pomocí tlačítek PLUS a MÍNUS. Posledním tlačítkem je STOP. O všechno ostatní se postará řídící jednotka a motor BMW Boxer o výkonu 41 kW.


Sbor dobrovolných hasičů Blovice zapůjčil automobilovou stříkačku CAS 24 AT2 Rosenbauer, která byla 28.října roku 2005 první caskou v Čechách řízenou počítačem a vyrobenou nejmodernější patentovanou technologií AT2.

Firma Bronto Skylift zapůčila dvě vysokozdvižné teleskopické plošiny. Každá z nich byla osazena jiným typem řídícího systému. Oba systémy umožňují samozřejmě automatickou nivelaci a kontrolu pracovního diagramu, ale i v teleskopických plošinách lze pořídit nadstandardní výbavu v podobě nejenom třech barevných displejů. Za další zmínku stojí například prostorný koš o nosnosti 500 kg a k tomu vyložení do stran 23 m.