optimalizováno pro IE 6.0, 1024 x 768 pcmagic@centrum.cz administrace
Hannover 2005
Rakouská firma Rosenbauer opět připravila pro mezinárodní veletrh hasičské techniky v Hannoveru, několik zajímavých novinek.

Největším překvapením pro hasiče, bylo asi úplné přepracování letištního speciálu Panther, jak po stránce designu, tak i použitím nejnovějších technologií.

Další významnou novinkou, jsou jednotné ovládací panely hasičských čerpadel, které jsou navrženy tak, že neobsahují žádný text a vše je řešeno pomocí intuitivních piktogramů. Odpadá tak nutnost pořizování cizojazyčných překladů.

V oblasti elektrocentrál se opět navýšil jejich maximální výkon a to na 14 kVA, viz na snímku RS 14

Mezi hasičemi oblíbená zásahová přilba HEROS , doznala velmi významných změn a to nejen designových. Umožňuje například integraci svítilny s vysoce svítivou diodou přímo do přilby nebo použítí úchytu masky typu Kandahar.

Finská firma Bronto Skylift nebyla opět překonána se svou 90m teleskopickou požární plošinou, která i letos poskytovala návštěvníkům nevšední zážitky z výšky 90m. Novinkou byla kromě operačního systému 3.generace i možnost bezdrátového dálkového ovládání všech funkcí plošiny. Toto umožní například bezpečný zásah při použití plošiny jako hasícího ramene v takových případech, kde by mohlo dojít k ohrožení života obsluhy.